zuccaciye

Yaşantımızda çokça işittiğimiz, satış sitelerinde karşımıza çıkan, züccaciye ürünleri hayatımızın vazgeçilmezlerindendir
Aslında züccaciye ürünleri evimizde, işyerimizde sıklıkla kullandığımız, özellikle kadınların olmazsa olmazı mutfak gereçleri, porselen, cam, seramik mutfak ürünleri, tencere , tava modelleri gibi bir çok ürünleri kapsamaktadır.

İzlediğimiz zaman çok geniş ürün yelpazesine sahip olan bu alanı sadece züccaciye adı altında toplamak zor bir durum. Sebebi ise züccaciye ürünlerinin her birisinin başlı başına bir kategori oluşturacak kadar geniş bir yelpaze içeriğe sahip olmalarıdır. Örneğin porselen ürünler, porselen yemek takımları, porselen baharatlıklar, porselen kahve fincanları, porselen mutfak gereçleri vb. oldukça çok alt başlık çıkarılabilecek kadar geniş bir üst başlığa sahiptir. Diğer bir misal ise tencere, tava modelleri, çelik tencere, çelik tava, emaye grubu, yanmaz, yapışmaz teflonlar vb. alt başlık yelpazesi mevcuttur.

Züccaciye ürünleri incelediğimizde önemli konulardan biri bu ürünlerin kalite derecesidir. Günlük hayatta sıklıkla rastladığımız, Perakendeci işyerleri sanki tüm züccaciye ürünleri aynı kalitede izlenimi vermektedirler. Halbuki bu ürünlerin kaliteleri fiyatlarınıda etkiler niteliktedir. Çoğu kez şahit olmuşuz bir durum, seramik ürünleri porselen diye satılmasıdır. Halbuki bu iki hammadde arasında uçurumlar kadar fark ve özellik bulunmaktadır. Mesela porselen tabak ile seramik tabak arasında kalınlık veya incelik farkı, hafiflik ve ağırlık farkı bulunmaktadır. Porselen ürünler hem hafif hem de daha incedir. Seramik ürünleri hem ağır hem de kalındır. Bu fark aradaki fiyat aralığını ortaya çıkarmaktadır. Her zaman hem kaliteli hem ucuz bir ürün olmaz. Bu tarz ürünleri satın alırken dikkat edilmesi gereken konu fiyattan daha önemli olan ürünün kalitesidir. Metal diye satılan patates soyacağından örnek verecek olursak görünüş itibariyle iki üründe aynı görünmektedir. Ama fiyat farkı bariz bir şekilde ortadadır. Hemen aklımıza ilk gelen ben bunu şurada görmüştüm bu fiyattı. Burası çok pahalı. Halbuki eleştirmeden önce bir kalite kıyaslaması yapsak iki ürününde üretilen malzemelerinin farklı olduğu gözükecektir. Bu anlatılanları uygulayınca daha sağlıklı ürünleri daha uygun fiyata bulma girişimi içerisine gireceksiniz.

Ucuz züccaciye ürünleri çok dikkat edilmesi gereken bir kategori sınıfıdır. Çünkü bu ürünler doğrudan sağlığımızı etkileyen ürünlerdir. Örneğin bambu ürünler, bambu ağacından itina ile imal edilen ürünlerdir. Ancak çoğu kez sıradan bir ağaçtan yapılarak, bizlere bambu diye satılmaktadır. İki farklı satış noktasında aynı şekilde bizlere satılan bu ürünler kıyaslamaya son derece açık olduğundan kolaylıkla kaliteden yoksun olan bambu diye satılan aslında bambu alakası olmayan ürünleri ucuza buldum ve aldım sanılarak satın alınır. Gerçek bambu ürünlerinin en büyük özelliklerinden biriside antibakteriyel olmasıdır. Züccaciye ürünleri direk insan sağlığını etkiler dediğimiz olay burada ortaya çıkmış olur.

Züccaciye ürünlerinin kalitesinin önemli olduğu başka bir durum alınan ürünlerin kullanım ömürlerdir. Züccaciye piyasasında bir çok ürün bulaşık makinesinde yıkanabilir diye satılmaktadı?. Oysaki bir ürünün makinede yıkanabilmesi için belirli kriterlere sahip olması ve ona göre üretilmesi gereklidir. Araştırmalara göre, ülkemizde satış yapan tezgahtarlarımızdan yüzde 66 sı sattığı ürünü tanımıyor. Satın alıp ticaretini yapacağı ürünü test etmiyor ve kulaktan dolma bilgileri müşterilerine aktarıyor. Sonuc olarak tüketiciler satın aldıkları ürünleri kısa zamanda depoya kaldırıyorlar, Ya da çöpe atmış oluyorlar. Bu hem satın alınan yere ve daha sonraki alışverişte bu tür ürünlere güvensizliği ortaya çıkartıyor.

Bu ürünlerin arasında dikkat edilmesi gereken ürünlerden birisi de cam veya porselen sebillerdir. İçerisinde başka bir metaryalden doldurulan ( su, meyve suyu, şerbet vb. ) içecekler yeni dolum yerlerinde bakteri üretmektedir. Bu bakteriler göz ile görülmezler ve tehlikeli sonuçları doğurmaktadırlar. Bu olumsuz durumun önüne geçebilmek için satın aldığımız porselen veya cam sebillerin kaliteli malzemeden üretilmesine ve yıkanabilmesine dikkat edilmesi gereklidir. Bütün kadınlar mutfak ürünlerinin kaliteli olmasını isterler. Bu isteklerde züccaciye sektörüne hizmet veren firmaları daha kalitelisini en uygun fiyata tüketiciye ulaştırma isteğini artırarak rekabete hız kazandırıyor. Bu da teknoloji geliştikçe ve imkanlar arttıkça daha kaliteli ürünlerle tüketicileri buluşturmaya imkan sağlıyor.

Sadece Nette bu noktada siz değerli misafirlerinin keyifli, kaliteli ve güvenilir bir şekilde alışveriş yapabilmeniz için büyük markaların züccaciye ürünlerini en uygun fiyata kapınıza kadar getiriyor. Bünyesinde bulundurduğu züccaciye ürünlerini piyasanın en kaliteli markalarından seçerek müşterilerin satın almış olduğu ürünlerinin belirtildiği özelliklere sahip olmasına ve herhangi bir olumsuzlukta değişim ve tedarik konusunda yardımcı olmayı hedeflemektedir.

Ziyaret (Toplam 14 , bugün 1)

Bir cevap yazın