El yapımı amigurumi örme fil Necati

190,00

Amigurumi bebek serilerinden olan Kral şakir dizisinin fil maskotlu Necati’si el emeği göz nuru ile uzun zahmetler ardından yapılarak jabuy.com müşterilerinin hizmetine sunulmuştur.
Kullanılan malzemeler
-Pamuk ağırlıklı değişik renklerde ip
-Dolgu için elyaf
-Boncuk
-Saç için Orlon iplik
Oyuncak boyu ortalama -20 cm

Sadece 1 adet kaldı

Açıklama

Amigurumi , Japonca da örgü örerek oyuncak yapma sanatı olarak bilinmektedir. Örgü tığı ile sık iğne tekniği kullanılarak yapılan oyuncak sanatıdır. Plastik oyuncakların insan sağlığına ciddi zararlar verdiği kanıtlandıktan sonra oyuncak sektöründe sağlıklı oyuncak kategorisinde oldukça popülerlik kazanmış durumdadır.

Bilinçli ailelerin ilk tercihi haline gelen amigurumi oyuncaklar yapım aşamalarında ciddi emek vererek yapılmaktadır. Örgü örmek için temel ihtiyaçlar nelerse amigurumi içinde neredeyse hepsi aynıdır. Temel ihtiyaç olarak en önemlisi iptir. İp tercihiniz çok ince olmamakla birlikte çok kolay tüylenmeyen türden yapılan oyuncağımızın ömrü de bir o kadar uzun olur. Amigurumi yapımında en yaygın olarak kullanılan iğne ucu çok ince olmayan tığlarla yapılır. Son olarak yaptığınız oyuncağın içini doldurma işi ise elyaf ile yapılarak satışa kullanıma hazır hale gelir.

Ziyaret (Toplam 92 , bugün 1)

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“El yapımı amigurumi örme fil Necati” için yorum yapan ilk kişi siz olun