Cevizli Maraş Sucuğu

100,00

Maraş Cevizli Pekmezli Köpük Sucuğu, üzüm suyunun kaynatılması ve akabinde belirli oranda un ve nişasta katılarak kaynatılıp hazırlanan şıra,sonrasında bu üzüm suyunun çırpıcı yardımıyla çırpılıp köpürtülerek oluşturulan belirli kıvama gelmiş üzüm suyundan elde edilen hapısaya, ipe dizilmiş cevizlerin batırılıp çıkartılarak kurumaya bırakılmasıyla yapılan Maraş un sucuğu diğer ismiyle köpük sucuğu yumuşak ve lezzetli bir cevizli sucuktur. Her daim taze Cevizli Pekmezli Köpük Beyaz Sucuk adresinize ulaştırılır.

Stokta

Açıklama

İçindekiler: üzüm pekmezi, ceviz içi, su, nişasta, un, şeker. glikoz ve katkı maddesi içermez. Odun ateşinde bakır kazanlarda geleneksel yöntemlerle yapılan üretim sayesinde içerisindeki mineral ve vitamin değerleri yüksek kalır.

Muhafaza Şartları: Serin ve kuru bir yerde muhafaza ediniz. Direk güneş ışığından uzak tutunuz.

Cevizli sucuğu hazırlamak için; öncelikle cevizleri 1 gece önceden suya koyup bekletin. Bu yöntem sayesinde dizmenizi daha kolay olacak ve kırılmaları önlenecek. Suda beklettiğiniz cevizleri yorgan iğnesi ipine dizin. Sonrasında da pekmez ve suyu bir tencereye koyup orta derecede kaynatın. Kaynama noktasına yakın bu karışımdan 1 su bardağı kadar alın ve bir kaba koyun. Kaba koyduğunuz pekmezli suyun üstüne un ve nişastayı yavaşça ekleyin. Spatula yardımıyla pürüzsüz kıvam elde edene dek karıştırın. Diğer yanda da kaynayan pekmezli suya toz şekeri ekleyip iyice karıştırın. Nişastalı unlu olan karışımı da tencereye yavaşça ekleyip sürekli karıştırın. Koyulaşmış ve kaynamış olan pekmez karışımının altını kapatın. Yorgan ipine dizdiğiniz cevizleri karışıma batırarak çıkarın. Cevizli sucukları asılı şekilde durabileceği bir yere koyun. 2 gün kadar kurumasını bekleyip sonra streç ile sarıp saklayabilirsiniz. Afiyet şifa olsun!

Ziyaret (Toplam 146 , bugün 1)

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Cevizli Maraş Sucuğu” için yorum yapan ilk kişi siz olun