Afrika el yapımı resimli ağaç kase

500,00

Afrika yerel el yapımı ağaç resimli tabak . Yerel kabileler tarafından Afrika’da zeytin ve gül ağacından itinayla elde yapılmaktadır. Zeytin veya gül ağacından değişik modellerde bir çok şeyler yapılmaktadır. Afrika yerel kabilelerinin marifetli ellerinin dokunuşlarıyla değişik desenlerde yapılarak jabuy.com müşterilerinin kullanımıma sunulmuştur.
Ağaç Kase
Kase iç derinliği -4 cm
Ağız çapı -14 cm
Ağaç kalınlığı -5 mm
Zeytin ağacından yapılmıştır

Sadece 1 adet kaldı

Açıklama

Afrika yerel el yapımı resimli ağaç meyvelik ve çerezlik kase. Bu tarz el yapımı üzerine hayvan resimleri yapılmış ağaç tabak nadiren yapılmaktadır. Afrika’nın yerli kabilelerinin el emeğiyle ,Afrika gül ve zeytin ağacından itinayla yapılmaktadır. Gül veya zeytin ağacı istenilen ölçülerde kesilerek yuvarlak tabak şekline göre elle oyması yapılmaktadır. Oyma işlemi bitince , iyice zımparalanarak pürüzsüz bir hale getirilir. Doğal tabak haline geldiğinde istenilen hayvan resimleri renkli olarak yapılır. Cila sürülerek parlatma işi yapılır.
İsteğe göre boyama ve şekil verme işlemi yapılmaktadır. Afrika’ya özgü resimler yapılmakta olup boya ve renkler zamanla silineceği için yıkama tercih edilmemektedir.
Temizlenme durumunda nemli bez ile silinip kurutulması tavsiye edilir. Kesinlikle deterjan kullanılmamalıdır.

Ziyaret (Toplam 8 , bugün 1)

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Afrika el yapımı resimli ağaç kase” için yorum yapan ilk kişi siz olun