Afrika el yapımı ağaç havuzlu hayvanlar

1.000,00

Afrika yerel el yapımı ağaç resimli tabak . Yerel kabileler tarafından Afrika’da Mahogany ağacından itinayla elde yapılmaktadır. Mahogany ağacından değişik modellerde bir çok şeyler yapılmaktadır. Afrika yerel kabilelerinin marifetli ellerinin dokunuşlarıyla değişik desenlerde yapılarak jabuy.com müşterilerinin kullanımıma sunulmuştur.
Hayvanlı havuz
Çap -18 cm
Havuz derinliği – 5 cm
Hayvan yüksekliği – 5 cm

Stokta

Açıklama

Afrika yerel el yapımı resimli ağaç hayvanlı havuz. Bu tarz el yapımı üzerine hayvan resimleri yapılmış ağaç havuz ve kenarına hayvan figürleri nadiren yapılmaktadır. Afrika’nın yerli kabilelerinin el emeğiyle ,Afrika mahogany ağacından itinayla yapılmaktadır. Mahogany ağacı istenilen ölçülerde kesilerek yuvarlak havuz şekline göre elle oyması yapılmaktadır. Oyma işlemi bitince daha önceden yapılmış hayvan figürleri,aslan,zürafa,fil,bufalo,gergedan,kaplan,puma gibi hayvan figürleri monte edilir. iyice zımparalanarak pürüzsüz bir hale getirilir. Doğal tabak haline geldiğinde istenilen hayvan resimleri renkli olarak yapılır. Cila sürülerek parlatma işi yapılır.
İsteğe göre boyama ve şekil verme işlemi yapılmaktadır. Afrika’ya özgü resimler yapılmakta olup boya ve renkler zamanla silineceği için yıkama tercih edilmemektedir.
Temizlenme durumunda nemli bez ile silinip kurutulması tavsiye edilir. Kesinlikle deterjan kullanılmamalıdır.

Ziyaret (Toplam 36 , bugün 1)

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Afrika el yapımı ağaç havuzlu hayvanlar” için yorum yapan ilk kişi siz olun