Afrika el yapımı boynuz anahtarlık (kerata- zebra)

200,00

Afrika yerel el yapımı sığır boynuz anahtarlık. Yerel kabileler tarafından Afrika sığırlarımım boynuzlarından itinayla elde yapılmaktadır. Dayanıklı ve doğal Afrika sığırlarının boynuzlarına değişik model ve şekil verilmektedir. Afrika yerel kabilelerinin marifetli ellerinin dokunuşlarıyla değişik desenler yapılarak jabuy.com müşterilerinin kullanımıma sunulmuştur.
Boynuz anahtarlık
Uzunluk – 9 cm (+ – )
Afrika sığır boynuzundan yapılmıştır

Stokta

Açıklama

Afrika yerel el yapımı boynuz anahtarlıklar. Bu tarz el yapımı anahtarlıklar nadiren yapılmaktadır. Afrikanın yerli kabilelerinin el emeğiyle ,Afrika hayvanlarının boynuzlarından itinayla yapılmaktadır. Afrika sığırlarının değerli boynuzları yağda uzun süre kaynatılarak şekil (kerata şekli) verilmektedir. Hazırlanan boynuzların ikinci aşmasında ince zımpara ve cila çekilmektedir.
Boynuzlar renklerine göre doğal veya boya kullanılarak istenen renkte boyanıp farklı desenlerde yapılmaktadırlar. En son işlemde ise anahtar takılacak yer için deve derisinden bant şerit ve bu şerite metal halka geçirilerek kullanıma hazır hale getirilir.

Ziyaret (Toplam 16 , bugün 1)

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Afrika el yapımı boynuz anahtarlık (kerata- zebra)” için yorum yapan ilk kişi siz olun