Afrika el yapımı ağaç yonca meyvelik

1.000,00

Afrika yerel el yapımı yonca ağaç meyvelik. Usta Yerel kabileler tarafından Afrika’da yetişen mahogany ağacından itinayla elde yapılmaktadır. Dayanıklı kırılması ve çatlaması zor olan doğal bu ağaçtan değişik modellerde bir çok şeyler yapılmaktadır. Afrika yerel kabilelerinin marifetli ellerinin dokunuşlarıyla değişik desenlerde yapılarak jabuy.com müşterilerinin kullanımıma sunulmuştur.
Yonca meyvelik
Genişlik – 34 cm
Derinlik – 6 cm
Mahogany ağacından yapılmıştır

Sadece 1 adet kaldı

Açıklama

Afrika yerel el yapımı yonca meyvelik. Bu tarz el yapımı ağaç meyvelikler nadiren yapılmaktadır. Afrika’nın yerli kabilelerinin el emeğiyle ,Afrika da çatlaması ve kırılması çok zor olan mahogany ağacından itinayla yapılmaktadır. Mahogany ağacı istenilen ölçülerde kesilerek yonca şeklinde elle oyması yapılmaktadır. Oyma işlemi bitince , iyice zımparalanarak pürüzsüz bir hale getirilir. Doğal meyvelik haline geldiğinde alev püskürtülerek mühürleme yapılır. Daha sonra palmiye yağı sürülerek parlatma işi yapılır.
İsteğe göre boyama ve şekil verme işlemi yapılmaktadır. Ancak sade ve doğal olması, kullanıldığında boya ve renkler zamanla silineceği için boyasız doğal hali olan tercih edilmektedir.
Kullanılan meyvelik yıkandıktan sonra bezle kurulanması tavsiye edilir.

Ziyaret (Toplam 12 , bugün 1)

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Afrika el yapımı ağaç yonca meyvelik” için yorum yapan ilk kişi siz olun