Afrika el yapımı ağaç hayvan figürleri (Fil)

750,00

Afrika yerel el yapımı ağaç fil hayvan figürü. Yerel kabileler tarafından Afrika’da Abanoz (ebony) ağacından itinayla elde yapılmaktadır. Abanoz ağacından değişik modellerde bir çok hayvan figürleri yapılmaktadır. Afrika yerel kabilelerinin marifetli ellerinin dokunuşlarıyla değişik desenlerde yapılarak jabuy.com müşterilerinin kullanımıma sunulmuştur.
Küçük boy Fil
Burun kuyruk arası uzunluk – 11 cm
Ayak omuz arası yükseklik – 7 cm
Renk – Siyah
Abanoz ağacından yapılmıştır
Orta boy fil
Burun kuyruk arası uzunluk – 18 cm
Ayak omuz rası yükseklik – 11 cm
Renk – siyah
Abanoz ağacından üretilmiştir
Orta boy fil
Burun kuyruk arası uzunluk -14 cm
Ayak omuz arası yükseklik -10 cm
Renk – Turuncu siyah karışım
Abanoz ve gül ağacından üretilmiştir

Sadece 2 adet kaldı

Açıklama

Afrika yerel el yapımı ağaç hayvan figürleri. Bu tarz el yapımı ağaç figürleri nadiren yapılmaktadır. Afrika’nın yerli kabilelerinin el emeğiyle ,Afrika abanoz (Ebony) ağacından itinayla yapılmaktadır. Çelik gibi çok sert ve çok ağır olan Abanoz ağacı istenilen ölçülerde kesilerek fil şekline göre elle oyması yapılmaktadır. Oyma ve kesim işlemi bitince , iyice zımparalanarak pürüzsüz bir hale getirilir. Doğal fil figürü haline geldiğinde sadece cila sürülerek parlatma işlemi yapılır. Abanoz ağacının doğal rengi siyahtır.
Afrika’da bu ağaç türüyle yapılan hayvan figürleri sadece cila veya palmiye yağı ile parlatılmaktadır. Hayvan figürlerinin yıkanması tercih edilmemektedir.

Ziyaret (Toplam 9 , bugün 1)

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Afrika el yapımı ağaç hayvan figürleri (Fil)” için yorum yapan ilk kişi siz olun