Adana el yapımı fındıklı ve Antep fıstıklı kuş lokumu

100,00

Lokum, su, şeker, nişasta ve sitrik asit veya tartarik asit veya potasyum bitartarat ile hazırlanan lokum kitlesine gerektiğinde çeşni maddeleri, kuru veya kurutulmuş meyveler ve benzeri maddelerin ilavesiyle tekniğine uygun olarak hazırlanan geleneksel bir Türk tatlısıdır.

Günümüzde; sade, fındıklı, Antep fıstıklı, cevizli, bademli, Hindistan cevizli, portakallı, gül yapraklı, çilekli, limonlu lokumların yanı sıra kaymaklı, naneli, vanilyalı ve zencefilli lokumlar olarak pek çok çeşit lokum üretimi yapılmaktadır.

Dışı Hindistan Cevizi ile kaplanmış bu minik ve meyve aromalı lokumlar, taze ürün garantisi ve uygunfiyatlarıyla hemen satın al.

Stokta

Açıklama

Kuş lokumu nasıl yapılır?
Nar suyu, şeker ve nişasta karıştırılır kaynamaya çıkıncaya kadar karıştırılmaya devam edilir. Kaynamaya çıkan karışımın üzerine fındık eklenir karıştırılır. Sudan geçirilen kaba lokum harcı dökülür üzeri düzeltilir. Hazırlanan lokum bir gece buzdolabında bekletilir.

Lokumun görünüşü, lokumun tipine özgü ve verildiği şekli korumalı, Lokumun dokusu, elâstik yapıda olmalı, parmakla bastırıldıktan sonra eski şeklini alabilmeli, ağızda yumuşak ve kaygan olarak hissedilmelidir.

İçindekiler : Şeker, Su, Mısır Nişastası, Pudra Şekeri, Asitliği Düzenleyici (Limon Tuzu), Aroma Verici (Gül, Portakal, Nane, Limon, Nar, Tarçın, Çilek), Renklendiriciler (E102, E110, E124, E129, E132).

Muhafaza koşulları :Serin ve Rutubetsiz Ortamda Korunmalıdır. Doğrudan Güneş Işınlarına Maruz Bırakılmamalıdır.

Ziyaret (Toplam 13 , bugün 1)

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Adana el yapımı fındıklı ve Antep fıstıklı kuş lokumu” için yorum yapan ilk kişi siz olun