Anadolu el yapımı kilim

El yapımı ürünler nasıl yapılır?
El yapımı: Tamamen el emeği ile üretilen
Artık birçok web sitesine incelediğinizde büyük üreticilere rağmen milyonlarca el yapımı ürünün daha çok tıklandığını göreceksiniz. Evet, daha ucuz, seri üretimlerin şiddetli rekabetine rağmen kendin yap (DIY) tasarımları daha çok seviliyor. Alışveriş yaparken el yapımı ürünleri almaya hazırsanız , muhtemelen yatırım yapmaya değip değmeyeceğini merak ediyorsunuz. Hala tüketicileri çeken el yapımı ürünlerle ilgili ne olduğunu tam olarak bilmeniz için iyi bir neden var.

El Yapımı Bizi Geçmişimize Bağlar
Nerede olduğumuzu ve nasıl bu zamana geldiğimizi bilmiyorsak, insan olarak hayattan ders çıkaramayız. El işi ürünler dünyanın bize ihtiyacımız olan şeyleri nasıl sağladığını anlamamızı sağlar. Sanatçı için el işi malzemeler üzerinde çalışmak geçmişi okumamızı ve bağlantı kurmamızı sağlıyor; her bir ürünün üretimine harcanan emek ve zaman miktarını anlıyoruz, bu da el yapımı ürünlerin değerini otomatik olarak artırıyor. Geçmişin emekçilerine saygı duymayı ve onların bize bıraktığı mirasın üzerine bir tuğla da inşa etmeyi öğrenirsiniz.

El Yapımı Bizi Doğaya Bağlar
Ahşap, pamuk, ipek veya deri gibi doğal malzemeler kullanan zanaatkarlar, geniş bir çekiciliği olan çok yönlü ve zarif ürünler yapabileceklerini keşfediyorlar. Dijital ve seri üretilen malların belirli bir işlevselliği olsa da, asla gerçekten benzersiz olamazlar. El yapımı her zaman işçiliğin gerçekten öne çıkacağı türden işleri gösterecektir.

El Yapımı Kalbe Dokunuyor
Tüm ürünlerle birçok şey farkedebilirsiniz, ancak el yapımı ürünler her parçada gerçek güzelliği yakalama eğilimindedir. Bir şekilde klişelerden az uzak gibi görünen el emeği ürün bile diğer taklitlerinden çok daha güçlü bir çekiciliğe sahiptir. jaBUY olarak samimi, sıcak kanlı ve sanatsal yönü olan ustalarımızla veya zanaatkarlarımızla size tüm sevgimizi ve içtenliğimizi (handmade with love) katarak ürünler sunmayı ilke edindik.Herkesin kendine ait bir parça bulacağı sitemizi ziyaret etmenizi öneririz.

Ziyaret (Toplam 46 , bugün 1)

1 Yorum

Bir cevap yazın